Ústní část - popis obrázků

Ústní část maturitní zkoušky může být stresující. Co když nebudete rozumět otázkám? Co když nebudete vědět, co říct? Co když vám vypadne slovíčko? Nepanikařte! V této kapitole najdete spoustu tipů, rad a praktických ukázek pro to, abyste část s popisem obrázku zvládli v pohodě a bez problémů.

V druhé části ústní zkoušky dostanete dva obrázky. Obrázky jsou vždy z daného tématu, který si vylosujete. Jeden z těchto obrázků si vyberete a detailně jej popíšete dle bodů osnovy, která se vždy nachází mezi těmito dvěma obrázky. Následně oba obrázky, znovu dle bodů osnovy, porovnáte. Přesné zadání najdete níže v příkladech. 

Co je popis obrázku

Popis obrázku je jedna z testovaných maturitních dovedností u ústní zkoušky. V životě se totiž člověk často dostává do situace, kdy musí něco někomu umět popsat (například nějakou situaci, nějakou věc, nějaký postup, co se stalo apod.). V našem mateřském jazyce si si poradíme hravě, maturant maturující z anglického jazyka si však s touto dovedností musí poradit hravě i v angličtině.

 

hodnocení se hodnotí míra splnění zadání (popisujete a porovnáváte dle bodů osnovy), slovní zásoba (umíte anglicky detailně popsat a porovnat co nejvíce položek na obrázcích) a gramatika. Nejdůležitější je samozřejmě míra splnění zadání.

 


seznam kapitol

Seznam lekcí

Tipy na perfektní popis obrázku - šest bodů, jak popsat obrázek v ústní části maturitní zkoušky

Fáze pro perfektní popis obrázku - Fráze a další prostředky pro úspěšné zvládnutí popisu obrázku během maturitní zkoušky z angličtiny

Popis obrázků - ukázka 1 - Téma: living and technology

Naučte se zvládnout popis obrázku v angličtině - téma bydlení a technologie

Popis obrázků - ukázka 2 - Téma: sociální rozdíly a problémy

Naučte se zvládnout popis obrázku v angličtině - téma sociální rozdíly a problémy

Popis obrázků - ukázka 3 - Téma: Relationships

Naučte se zvládnout popis obrázku v angličtině - téma Relationships

Popis obrázků - ukázka 4 - Téma: jídlo a restaurace

Naučte se zvládnout popis obrázku v angličtině - téma Jídlo a restaurace